Czy odchudzanie pomoże pokonać cellulit?

Kobiet, które walczą z cellulitem różnymi sposobami jest wiele. Niektóre panie decydują się na podjęcie kuracji odchudzającej, dzięki której pozbędą się uporczywej skórki pomarańczowej. Przynajmniej taką mają nadzieję. Jak to więc jest z tym odchudzaniem? Czy faktycznie stosowanie jednej z wielu diet odchudzających jest w stanie wyeliminować skórkę pomarańczową?

Zbędne kilogramy to jedyna przyczyna cellulitu?

Cellulit zwykle kojarzy się nam z osobami puszystymi. Właściwie nie ma się czemu dziwić, ponieważ najczęściej borykamy się ze skórką pomarańczową o charakterze lipidowym. Cellulit ten jest wynikiem  zawirowań hormonalnych, czego efektem jest osłabienie tkanki łącznej. Rezultatem jest powiększanie się komórek tłuszczowych, które – w postaci grudek i nierówności – zaczynają być widoczne na powierzchni skóry. Wówczas, by pozbyć się skórki pomarańczowej, faktycznie przydałaby się kuracja odchudzająca.

Warto jednak pamiętać, że cellulit nie jest związany wyłącznie z przyrostem tkanki tłuszczowej. Przypomniała mi się sytuacja, kiedy zasłyszałam rozmowę dwóch dziewczyn, a brzmiała ona mniej więcej tak:

– „Muszę coś zrobić, żeby pokonać cellulit. Już nie mogę na niego patrzeć.”

– „Ty masz cellulit? Przecież ty taka szczupła jesteś”.

Warto pamiętać, że cellulit może być spowodowany zaburzeniami krążenia i pojawiającymi się obrzękami na skutek zatrzymywania płynów ustrojowych w organizmie.

Odchudzanie na cellulit – zasady

Jeśli chcemy pokonać cellulit poprzez redukcję masy ciała, należy pamiętać o kilku najważniejszych zasadach. Jeżeli dostosujemy się do poniższych wskazówek, dużo łatwiej będzie wyeliminować ten defekt.

– trać kilogramy stopniowo

Jest to bardzo ważne, ponieważ szybka utrata masy ciała zmniejsza elastyczność skóry. To zaś jest czynnikiem sprzyjającym cellulitowi. Dlatego też znacznie rozsądniej postąpimy, jeśli nie schudniemy w ciągu tygodnia 10 kilogramów, ale zaledwie 4-5.

– wspomagaj się skutecznymi tabletkami odchudzającymi

Jeżeli chcesz przyspieszyć proces odchudzania, a jednocześnie pokonać cellulit, weź pod uwagę skuteczne i bezpieczne tabletki odchudzające. Takie specyfiki w swoim składzie bardzo często zawierają substancje, które oczyszczają organizm, uwalniając go z toksyn. W efekcie stopniowo zaczną znikać obrzęki, a komórki tłuszczowe będą zmniejszały swoją objętość. Cellulit stanie się mniej widoczny.

Dobrze jest wybrać takie specyfiki, które przyspieszają proces spalania tłuszczu poprzez rozkład trójglicerydów, oczyszczają organizm, wspomagają metabolizm, a przy tym dodają energii. W rankingu najlepszych produktów na odchudzanie królują m.in.: Slimette, Acai Berry Select, Green Coffee Extract.

Odchudzanie nie wystarczy

Warto pamiętać, że samo odchudzanie nie wystarczy. Trzeba także sięgnąć pod odpowiednie kosmetyki, które w połączeniu z masażem, mogą zdziałać cuda. Polecam – jako uzupełnienie tematu – wpis http://usuwaniecellulitu.info.pl/2012/03/12/jak-pokonac-cellulit-oligo-dx-forum-i-inne-preparaty-ktore-na-pewno-ci-w-tym-pomoga/. Tutaj znacznie więcej o antycellulitowych kremach można się dowiedzieć.

Comments are closed.