Likwidujemy cellulit na nogach: bańki chińskie i drenaż limfatyczny nóg

To właśnie cellulit ulokowany na nogach nie daje spokoju większości kobiet. Taka już nasza kobieca uroda – problemy, najrozmaitsze, z nogami ma wiele z nas. Winna jest kobieca fizjologia, ale do pojawienia się części dolegliwości i defektów przyczyniamy się najczęściej my same. Na szczęście z takimi samodzielnie „wyhodowanymi” defektami możemy sobie same poradzić. Jeśli chodzi o cellulit na nogach najlepszym remedium na ten defekt są masaże, a konkretnie drenaż limfatyczny nóg.

Skąd się bierze cellulit na nogach?

Cellulit na nogach, czyli charakterystyczne dołki i zgrubienia, to objaw tworzących się pod skórą zastoin. Osłabienie tkanek, zwiększona przepuszczalność, zatrzymywanie w organizmie wody i toksyn, spowolnione krążenie oraz spowolniony metabolizm – wszystkie razem i każdy z osobna przyczyniają się do powstawania cellulitu. Eliminując je nie tylko zapobiegniemy powiększaniu się pomarańczowej skórki, ale zlikwidujemy też cellulit już istniejący. Masaże, z drenażem limfatycznym nóg na czele, wspomagają eliminację wszystkich wymienionych wyżej czynników. Nieważne więc z jakim cellulitem się borykasz i wskutek jakich zaniedbań, błędów lub bodźców wewnętrznych się on pojawił – każdy z rodzajów cellulitu, w każdej fazie, powinien zniknąć, a przynajmniej zmniejszyć się pod wpływem regularnie wykonywanego masażu.
Masaż ten może być wykonany manualnie (jedynie dłońmi) lub z pomocą specjalistycznych urządzeń czy przyrządów takich jak bańki chińskie. Stosowanie kosmetyków w trakcie masażu, przed nim czy po nim nie jest konieczne, ale warto mieć świadomość tego, że profesjonalne kosmetyki na cellulit, np. >>> takie, wyraźnie zintensyfikują oddziaływanie drenażu.

Jak działa drenaż limfatyczny?

Drenaż limfatyczny jest masażem mającym pobudzić obieg (krążenie) limfy (chłonki). Limfa krąży w całym naszym organizmie, a jej zadaniem jest odprowadzanie płynów z przestrzeni międzykomórkowych. Płyny te trafiają do węzłów chłonnych, a stamtąd do żył. Cały układ limfatyczny wykazuje pewne podobieństwo do naszego układu krwionośnego (a właściwie żylnego), ale nie steruje nim żadna pompa, żaden odpowiednik serca. Limfa krąży w nas w zasadzie jedynie dzięki różnicy ciśnień. Łatwo więc sobie wyobrazić, że do zastoin może dochodzić w obrębie kończyn dolnych, a sprzyja im większa przepuszczalność tkanek. Pobudzając masażem (drenażem) krążenie limfy przyczyniamy się do likwidacji zastoin. Dodatkowo masaż działa stymulująco na tkanki – wzmacniając je. Drenaż oczyszcza organizm, przyspiesza również krążenie krwi. Doskonale usprawnia dosłownie wszystkie przemiany, również na poziomie komórkowym. Jest masażem idealnym dla osób borykających się z cellulitem.

Jak go wykonać?

Najlepiej zaobserwować przebieg drenażu w gabinecie. Masaż powinien być wolny, płynny, delikatny a jednocześnie odpowiednio głęboko oddziałujący na tkanki. Masaże klasyczne odbywają się w kierunku serca, w przypadku drenażu tkanki należy masować (przepychać limfę) w kierunku żył. Przyda się więc przynajmniej pobieżna znajomość budowy ciała człowieka.

Bańki chińskie w drenażu limfatycznym nóg

Jak już wspomnieliśmy wcześniej drenaż limfatyczny można przeprowadzić samymi rękoma, ale coraz częściej używa się do tego specjalnych urządzeń – głównie generujących podciśnienie. Odpowiednikiem takiego urządzenia są bańki chińskie od lat znajdujące zastosowanie w usuwaniu cellulitu. Ich wykorzystanie do masażu / drenażu sprawia, że zabieg przebiega szybciej, łatwiej i jest mniej uciążliwy. Warto z nimi poeksperymentować. Zachęcam!

Comments are closed.